Werderi dhe Rashica nuk ia dalin në shtëpi, mbetja në Bundesliga do të diskutohet në ndeshjen e kthimit

02 Korrik 2020

Werder Bremen ka barazuar pa gola në ndeshjen e parë të ‘Play-Out’-it.

Skuadra e famshme gjermane ishte nikoqire e Heidenheim që vinte nga Bundesliga 2.

Gjatë 90 minutave të dyja skuadrat kanë pasur raste të mira shënimi, por portat në fund mbetën të pa prekura.

Milot Rashica ka qenë titullar si gjithnjë për Werderin dhe njëri nga më të mirët në fushë.

Milot Rashica (Foto: Oliver Hardt/Getty Images)

Ylli i Kosovës ishte i pandalshëm për mbrojtjen mysafire, por në fund i mungoi goli për ta ndihmuar skuadrën e tij.

Gjithsesi Werder dhe Rashica do të kërkojnë mbetjen në Bundesliga në ndeshjen e kthimit që zhvillohet ditën e hënë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com