Werner refuzon zyrtarisht renovimin me RB Leipzig, ka marrëveshje me Bayernin?

14 Prill 2019

Timo Werner nuk do ta vazhdoj kontratën me skuadrën e tij aktuale RB Leipzig.

Sulmuesi gjerman ka kontratë edhe një vit me klubin bardhekuq, por ka refuzuar ofertën për rinovimin e saj.

Ka qenë drejtori i klubit gjerman, Oliver Mintzlaff që ka konfirmuar se RB Leipzig i ka ofruar rinovimin e kontratës lojtarit por që është refuzuar.

“Ne jemi tĂ« interesuar tĂ« vazhdojmĂ« bashkĂ«punimin me Werner dhe i kemi ofruar kontratĂ« tĂ« re, por qĂ« ai e ka refuzuar atĂ«â€.

Timo Werner. (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

“Werner na ka thĂ«nĂ« se dĂ«shiron tĂ« luaj nĂ« njĂ« klub mĂ« tĂ« madh. TĂ« shohim se çfarĂ« do tĂ« bĂ«jmĂ« nĂ« verĂ«â€, ka thĂ«nĂ« Mintzlaff.

Sport Bild ka raportuar se lojtari ka njĂ« marrĂ«veshje me Bayernin pĂ«r t’iu bashkuar atyre gjatĂ« vitit 2020 si futbollist i lirĂ«.

Por tani që nuk ka zgjatur kontratën, RB Leipzig do ta nxjerrë në shitje atë gjatë verës së vitit 2019.

Bayern kësisoj detyrohet që të paguajë një shumë parash për transferimin e Wernerit në verë në Allianz Arena. /Telegrafi/

www.telegrafi.com