West Ham 1-0 Arsenal: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

12 Janar 2019

Arsenali ka pësuar humbje në derbin londinez përballë West Hamit.

Çekanët arritën fitore minimale 1-0, falë një goli të shënuar nga mbrojtësi Declan Rice. Pikërisht golashënuesi i kësaj ndeshje, Declan Rice ka marrë edhe notën më të lartë 8.3.

Festa e Declan Rice pas golit të fitores (Foto: Marc Atkins/Getty Images/Guliver)

Me lojë të mirë u dallua edhe mbrojtësi Creswell si dhe Felipe Anderson e Samir Nasri. Ndërsa tek Topçinjtë nota më e lartë shkoi për Alex Iwobin.

Granit Xhaka nuk ishte në momentin e tij më të mirë, ndërsa Shkodran Mustafi u vlerësua në një nivel me bashkëlojtarët e tij në mbrojteje.

Paraqitje të mirë te mysafirët arritën të bëjnë edhe Alexandre Lacazette e Matteo Guendouzi. /Telegrafi/

www.telegrafi.com