West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

12 Janar 2019

West Hami e pret Arsenalin në derbin londinez që zhvillohet në Stadiumin Olimpik të Londrës.

West Hami në këtë takim nuk duhet të llogarit shtatë lojtarë.

Ndërkaq, Arsenali nuk ka shërbimet e Mkhitaryan dhe Welbeck, të dy për shkak të lëndimeve jashtë.

? M A T C H D A Y ?

? @premierleague
? 12.30pm (UK)
? London Stadium
#️⃣ #WHUARS

LET'S GO! ? pic.twitter.com/526ATr6fcf

— Arsenal FC (@Arsenal) January 12, 2019

Arsenali vjen nga dy fitore në dy ndeshjet e fundit, por ka pasur formë jo të mirë në udhëtim, duke mos fituar në Ligën Premier në katër ndshjet e fundit.

Si rrjedhojë Arsenali ka vetëm katër fitore në udhëtim këtë edicion.

Formacioni i West Hamit: Fabianski; Zabaleta, Diop, Ogbonna, Cresswell; Noble, Rice; Felipe Anderson, Nasri, Antonio; Arnautovic

Formacioni i Arsenalit: Leno; Sokratis, Koscielny, Mustafi; Maitland-Niles, Xhaka, Guendouzi, Kolasinac; Iwobi, Lacazette, Aubameyang.

www.telegrafi.com