Wijnaldum: Liverpooli ka përfituar në këtë afat kalimtar të qetë

13 Gusht 2019

Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum thotë se mënyra e vetme për t’i dhënë fund dyshimeve për tregun e transferimeve është të fitosh.

Ardhja e vetme e re ishin dyshja adoleshente, Sepp van den Berg dhe Harvey Elliott, ndërsa si lojtar i lirë, Adrian zëvendësoi portierin, Simon Mignolet, i cili nuk pranonte të ishte zgjedhja e dytë pas Alisson Beckerit.

“Nuk është gjithmonë e mundur apo e nevojshme të shpenzosh shumë çdo vit”, tha Wijnaldum. “Tottenham Hotspur nuk nënshkroi me askënd vitin e kaluar dhe mendoj se bënë mjaft mirë”.

“Nëse nuk keni një sezon të mirë, njerëzit do të thonë” po, mirë, ju nuk keni nënshkruar me askënd “. Por nëse e bëni këtë, njerëzit nuk do të thonë asgjë për këtë”.

“Ne kemi të njëjtët lojtarë dhe të njëjtën cilësi si sezonin e kaluar, kështu që shpresojmë se mund të bëjmë mirë. Kur lojtarët vijnë në Liverpool, ne shohim se kanë nevojë që të përshtaten. Juve shpesh ju duhet kohë. Kjo ndodhi me Andy Robertsonin, Fabinhon e Naby Keitan”, tha mesfushori holandez.

Ndryshe, Wijnaldum deri më tani ka pasur 104 paraqitje dhe ka shënuar dhjetë gola në të gjitha garat. /Telegrafi/

www.telegrafi.com