Willian i ka thënë Silvas: Po ta dija se do të transferoheshe te Chelsea, do të qëndroja

08 Shtator 2020

Willian ka thënë me shaka se po ta dinte se Thiago Silva do t’i bashkohej Chelseat, ai nuk do të largohej nga Stamford Bridge.

Mbrojtësi veteran u largua nga Paris Saint-Germaini këtë verë duke nënshkruar kontratë njëvjeçare me Blutë, me opsionin për ta zgjatur edhe për një sezon.

Transferimi i 35-vjeçarit ndodhi ndërkohë që bashkëkombësi i tij, Willian, e braktisi Chelsean dhe nënshkroi për rivalin Arsenal.

(Foto: Buda Mendes/Getty Images/Guliver)

Silva kishte opsione Milanin dhe Fiorentinan, mirëpo një pikërisht një bashkëbisedim me Willian e bindi që të vendoste për klubin nga Liga Premier.

Lexo po ashtu: Willian te Arsenali: Gjashtë formacione se si mund të rreshtohen ‘Gunnersat’ e Artetas sezonin e ardhshëm

Sipas The Telegraph, lojtari i ri i Arsenalit i ka thënë me shkaka: “Po ta dija se do të transferoheshe te Chelsea, edhe unë do të kisha qëndruar atje”.

Një rol të rëndësishëm në vendimin e veteranit ka pasur edhe Neymar, i cili e ka këshilluar që të mos e refuzonte mundësinë për të luajtur në Angli. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan