Wolfsberg 1-1 Roma, notat e lojtarëve: Spinazzola më i miri

03 Tetor 2019

Roma ka barazuar në udhëtim te skuadra austriake Wolfsberg 1-1.

Me barazimin e marrë, dy skuadrat kanë mbetur lidere të grupit me nga katër pikë pas dy xhirove.

Leonardo Spinazzola realizoi për mysafirët në pjesën e parë, ndërsa Liendl barazoi për vendasit.

Ishte golashënuesi i Romës, Leonardo Spinazzola ishte lojtari më i mirë në këtë takim ku edhe mori notën më të lartë.

Ndërkohë për vendasit u dallua Liendl dhe Schmid. /Telegrafi/

www.telegrafi.com