Xabi Alonso prezantohet si trajner i ekipit B të Real Sociedadit

09 Korrik 2019

Xabi Alonso i ka nisur hapat e parë në karrierë si trajner duke e marrë drejtimin e ekipit B të Real Sociedadit.

Ish-mesfushori spanjoll u pensionua nga loja aktive para dy vitesh, pas suksesit të arritur me klubet e mëdha, si Liverpool, Real Madrid e Bayern Munich.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet nga Xabi Alonso

Ai është shprehur i gëzuar që po e fillon këtë kaptinë të re në klubin e La Ligas, ku e filloi karrierën si futbollist para 20 vitesh.

“Jam shumĂ« i gĂ«zuar dhe dua tĂ« ndihmon nĂ« tĂ« ardhmen e Realit (Sociedadit). Jam shumĂ« i lumtur pĂ«r kthimin tim”.

“Mendoj se ka pasur shumĂ« arsye pĂ«r t’u kthyer, si nĂ« aspektin sportiv ashtu edhe nĂ« atĂ« personal. Gjithçka ka vlerĂ«”, ka thĂ«nĂ« Alonso. /Telegrafi/

đŸŽ„ Lo que no has visto de la presentaciĂłn de @XabiAlonso 🧐💙âšȘ#Zubieta #RealSociedad pic.twitter.com/amyqU9tkfV

— Real Sociedad FĂștbol (@RealSociedad) July 9, 2019

www.telegrafi.com