Xhaka i gëzohet ndeshjes së 100-të në Ligën Premier me Arsenalin

12 Gusht 2019

Arsenali ia besoi shiritin e kapitenit Granit Xhakës në ndeshjen kundër Newcastle United dhe ai e shpagoi nderimin që iu bë.

Topçinjtë fituan me rezultat 1-0 si mysafirë, ndërsa kjo ishte ndeshja e 100-të në Ligën Premier për mesfushorin shqiptar me fanellën e klubit londinez.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Granit Xhaka

Natyrisht se Xhaka i është gëzuar kësaj arritjeje, sidomos për faktin që u shënua me fitore.

View this post on Instagram

I'm proud of the way we fought today 👊 It feels good to play my 💯th @premierleague game for this great club @arsenal 🙏🏻 #GX34

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on Aug 11, 2019 at 9:03am PDT

“Jam krenar me mënyrën si luftuam në këtë ndeshje. Ishte ndjenjë e mirë ta zhvilloja ndeshjen time të 100-të në Ligën Premier për këtë klub të madh, Arsenal”, ka shkruar ai në përshkrimin e një fotografi të publikuar në rrjetet sociale.

Mesfushori 26-vjeçar kishte një paraqitje solide në atë sfidë, ndërsa u vlerësua me notën 7.0. /Telegrafi/

www.telegrafi.com