Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

11 Shkurt 2019

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, beson se Mauro Icardi dhe Lautaro Martinezi janë e ardhmja e klubit. 

Pas disa ndeshjeve të dobëta në Serie A, Interi është kthye te fitorja në fundjavë duke e mposhtur 1-0 Parman.

Pavarësisht se nuk po shënon në kohën e fundit Zanetti i ka dal në mbrojtje Icardit dhe e ka mbështetur Martinezin.

“Ne jemi me fat qĂ« kemi Lautaron. Ai Ă«shtĂ« njĂ« befasi e madhe pĂ«r mua, pasi nuk e njihja personalisht, por e pashĂ« atĂ« tĂ« luante dhe mĂ« pĂ«lqente shumĂ«â€.

Lautaro Martinez duke e festuar golin ndaj Parmas. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

“Ai Ă«shtĂ« duke bĂ«rĂ« mirĂ« dhe do tĂ« ketĂ« njĂ« tĂ« ardhme tĂ« madhe”.

Lexo po ashtu: Wanda Nara: Klubi duhet ta mbështet Icardin, pasi disa gjëra të këqija po vijnë nga brenda

“Icardi Ă«shtĂ« njĂ« golashĂ«nues i mirĂ«njohur, ne jemi me fat qĂ« kemi atĂ« nĂ« Inter dhe mendoj se ai dhe Lautaro pĂ«rfaqĂ«sojnĂ« tĂ« ardhmen”.

Mauro Icardi . (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Ndërkohë, Zanetti gjithashtu diskutoi objektivat e Interit këtë sezon.

“QĂ«llimi ynĂ« ishte tĂ« kualifikohemi pĂ«r LigĂ«n e KampionĂ«ve”.

“Kjo ishte njĂ« pikĂ« fillimi dhe tani duhet tĂ« pĂ«rmirĂ«sohemi. Ekipi Ă«shtĂ« nĂ« rritje, ka njĂ« identitet dhe synon tĂ« pĂ«rmirĂ«sohet jo vetĂ«m nĂ« fushĂ«”, deklaroi Zanetti. /Telegrafi/

www.telegrafi.com