Zbulohet prapaskena/ Juventusi nuk donte Arturin nga Barcelona, por sulmuesin…

06 Gusht 2020

Artur Melo nuk ishte zgjedhja e parĂ« e Juventusit nĂ« operacionin qĂ« dĂ«rgoi Miralem Pjaniçin te Barcelona. PĂ«r kĂ«tĂ« Ă«shtĂ« mĂ« se e sigurt prestigjiozja franceze “L’Equipe”, sipas sĂ« cilĂ«s, bardhezinjtĂ« kishin vĂ«nĂ« nĂ« shĂ«njestĂ«r Ansu FatinĂ« dhe jo mesfushorin brazilian.

Talenti 17-vjeçar kishte mahnitur drejtorin sportiv, Fabio Paratiçi, qĂ« nĂ« daljet e para tĂ« futbollistit nga Guinea, por katalanasit kurrsesi nuk ishin tĂ« gatshĂ«m qĂ« tĂ« hiqnin dorĂ« prej tij, aq mĂ« pak pĂ«r njĂ« shifĂ«r prej 72 milionĂ« eurosh, saç kushtoi operacioni “Artur”.

Mjafton të kujtohet edhe fakti se Barcelona refuzoi dy herë ofertat e Mançester Junajtid, prej 97 dhe 106 milionësh për Ansu Fatinë. Gjithsesi, në fund refuzimi për afrikanin nuk prishi asnjë plan, pasi Artur e Pjaniç gjetën akordin për të ndërruar vendet.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com