Zeneli vazhdon me gola te Reims, i shënon edhe Dijonit

09 Mars 2019

Arbër Zeneli ka vazhduar me gola në Ligue 1 me Stade de Reims.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës shënoi në minutën e nëntë ndaj Dijonit, duke kaluar kështu skuadrën e tij në epërsi.

Por, nuk kaloi shumë dhe vendasit barazuan rezultatin në minutën e 13-të me anë të, Naim Sliti shënoi nga pika e bardhë.

Et but pour le @StadeDeReims, ! Arber #Zeneli, arrivé cet hiver, marque son 2e but en @Ligue1Conforama 👍 #DFCOSDR pic.twitter.com/8JzFZlXwev

— Ligue 1 Conforama (@Ligue1Conforama) March 9, 2019

Ky ishte goli i dytë në kampionat, por ka edhe tri asistime deri më tani.

24-vjeçari iu bashkua klubit francez nga Heerenveeni në janarin e 2019 për katër milionë euro, ku me këtë rast nënshkroi edhe kontratë pesë vjeçare.

Lexo po ashtu: Arbër Zeneli intervistë të gjatë për faqen e klubit të ri, Reims: Skuadra e re, Ligue 1, qendra stërvitore, Kosova dhe frëngjishtja e tij

Zeneli tregoi formë të mirë edhe te skuadra holandeze, në gjysmën e parë të sezonit shënoi tre gola dhe dhuroi nëntë asistime.

Paraqitje të mira ka treguar edhe për Përfaqësuesen e Kosovës, në 15 ndeshje ka shënuar gjashtë gola. /Telegrafi/

Zeneli's goal against Dijon. His second since he joined Reims. [@Liido45]#Dardanian pic.twitter.com/9Rmzd94dSv

— Kosovan Football 🇽🇰 (@kosovanfooty) March 9, 2019

www.telegrafi.com