Zidane e do transferimin e Neymarit para Pogbas

08 NĂ«ntor 2019

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar thuhet se është i preferuari i Real Madridit dhe trajnerit Zinedine Zidane për ta transferuar në Santiago Bernabeu.

Trajneri i Real Madridit, Zidane nuk ka qenë serioz në sjelljen e mesfushorit të Manchester Unitedot, Paul Pogba në Spanjë.

Ndërsa, Zidane e ka kërkuar haptas francezin e Unitedit, eksperti i njohur Frederic Hermel insiston se Pogba nuk ishte kurrë përparësi për trajnerin Realit.

Lexo po ashtu: LojtarĂ«t qĂ« i synoi Real Madridi nĂ« verĂ« nuk po shkĂ«lqejnĂ« – situata aktuale e secilit me klubet e tyre

Sipas Hermel, objektivi kryesor i trajnerit francez te Mbretërit ishte dhe është ylli brazilian Neymar.

“Tensionet rreth mos ardhjes sĂ« Pogbas? UnĂ« mendoj se klubi nuk bĂ«ri gjithçka pĂ«r tĂ« transferuar Pogban sepse ata menduan se mund tĂ« marrin Neymar nĂ« ditĂ«t e fundit tĂ« afatit kalimtar”.

Lexo po ashtu: Messi: Mendova se Neymar do të nënshkruante për Real Madridin nëse ai nuk bashkohej me Barcelonën

“Pra, natyrisht, Pogba nuk erdhi, por Zidane ka tĂ« gjithĂ« lojtarĂ«t qĂ« ai kishte kĂ«rkuar”.

“Ai donte (Luka) Jovic, (Eden) Hazard dhe (Ferland) Mendy dhe ai i ka ata tĂ« gjithĂ«”, ka thĂ«nĂ« eksperti Hermel. /Telegrafi/

www.telegrafi.com