Zidane llogarit në Jamesin te Real Madridi

12 Gusht 2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, llogarit në shërbimet e James Rodriguezit për sezonin e ri, duke vënë në dyshim transferimin e tij në Serie A.

Napoli është një prej klubeve më të interesuara për kolumbianin, mirëpo deri më tani ka hezituar të shpenzojë 42 milionë euro për të.

Mesfushori ofensiv nuk është përfshirë në dy ndeshjet e fundit miqësore (ndaj Red Bull Salzburg dhe Roma), mirëpo Zidane e ka bërë të qartë se dëshiron ta ketë në skuadër.

James Rodriguez dhe Zinedine Zidane (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

“James Ă«shtĂ« njĂ« lojtar qĂ« e kemi regjistruar. Ai nuk Ă«shtĂ« ftuar pĂ«r ndeshjet, por kjo mund tĂ« ndryshojĂ«. Gjithçka mund tĂ« ndodhĂ« deri mĂ« 2 shtator, por kjo vlen edhe pĂ«r tĂ« gjitha skuadrat tjera”.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet nga James Rodriguez

“Fundja, unĂ« gjithmonĂ« llogaris nĂ« njĂ« lojtar tĂ« Madridit. Mund tĂ« mĂ« pyesni pĂ«r kĂ«tĂ« apo atĂ« lojtar deri mĂ« 2 shtator, por pĂ«rgjigja ime do tĂ« jetĂ« gjithmonĂ« e njĂ«jtĂ«”.

“Kjo Ă«shtĂ« skuadra qĂ« e kam dhe kĂ«ta janĂ« lojtarĂ«t e mi, kĂ«shtu Ă«shtĂ« situata”, ka deklaruar Zidane. /Telegrafi/

www.telegrafi.com