Zyrtare: Allan nënshkruan me Evertonin

05 Shtator 2020

Allan ka përfunduar zyrtarisht transferimin e tij nga Napoli në Everton për 25 milionë euro plus bonuse.

29-vjeçari bëri testet e tij mjekësore këtë javë dhe është ribashkuar me ish-trajnerin e Napolit, Carlo Ancelotti, i cili u shkarkua në dhjetor.

Transferimi i mesfushorit brazilian është konfirmuar nga faqet zyrtare të klubit anglez, me Allan që ka nënshkruar kontratë trevjeçare.

✍ | Morning, Blues! ?

We have completed the signing of @CBF_Futebol international Allan, with the midfielder penning a three-year deal until the end of June 2023. #BemVindoAllan

— Everton (@Everton) September 5, 2020

“Kemi pĂ«rfunduar nĂ«nshkrimin e brazilianit Allan, me mesfushorin qĂ« nĂ«nshkruan njĂ« marrĂ«veshje tre-vjeçare deri nĂ« fund tĂ« qershorit 2023”, thuhet nĂ« njoftimin e Evertonit.

I lumtur me transferimin është ndarë edhe vet Allan, i cili mezi pret ta fillojë këtë aventurë.

6ïžâƒŁ Nosso novo nĂșmero seis!
6ïžâƒŁ Our new number six!#BemVindoAllan pic.twitter.com/TPnewJ8Kts

— Everton (@Everton) September 5, 2020

“ËshtĂ« njĂ« kĂ«naqĂ«si e vĂ«rtetĂ« tĂ« nĂ«nshkruaj pĂ«r Evertonin. Jam jashtĂ«zakonisht i lumtur qĂ« jam kĂ«tu”.

“ËshtĂ« njĂ« klub me njĂ« histori tĂ« pasur nĂ« LigĂ«n Premier, ka ambicie tĂ« vĂ«rteta dhe pastaj Ă«shtĂ« profesor Ancelotti. Ai ka bĂ«rĂ« gjithçka qĂ« Ă«shtĂ« e mundur pĂ«r tĂ« mĂ« sjellĂ« kĂ«tu”, ka thĂ«nĂ« Allan. /Telegrafi/

?? | Bem-vindo ao Everton, Allan!#BemVindoAllan pic.twitter.com/ycW4G51RSb

— Everton (@Everton) September 5, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan