Zyrtare: Anulohet ndeshja Sevilla-Roma

11 Mars 2020

Roma zyrtarisht ka njoftuar se nuk do të luajë nesër (e enjte) kundër Sevillas në ndeshjen e tyre të parë për 1/8-tën e Ligës së Evropës për shkak të mungesës së autorizimit nga autoritetet lokale spanjolle.

Ndeshja e Ligës së Evropës kishte qenë në dyshim pasi qeveria spanjolle anuloi të gjitha fluturimet drejt dhe nga Italia për në Spanjë.

Raportet e mëparshme sugjeruan që Giallorossët do të fluturonin për në Portugali dhe më pas do të udhëtonin me tren pjesën tjetër të rrugës për në Sevilla.

Lexo po ashtu: Lojtarët e Sevillas nuk duan të përballen me Romën në Ligën e Evropës shkaku i coronavirusit

MegjithatĂ«, klubi italian ka lĂ«shuar ​​njĂ« deklaratĂ« nĂ« mediat sociale pĂ«r tĂ« thĂ«nĂ« se ata nuk do tĂ« luajnĂ« ndeshjen e nesĂ«rme.

E gjithë kjo vjen për shkak të mungesës së autorizimit nga autoritetet e Sevillas.

🔮Breaking news: #ASRoma will not travel to Spain for the @EuropaLeague match against @SevillaFC_ENG after the plane from Italy was not authorised to land in Spain. More details from UEFA soon. pic.twitter.com/vnVmJLkeRC

— AS Roma English (@ASRomaEN) March 11, 2020

“Roma nuk do tĂ« udhĂ«tojĂ« nĂ« SpanjĂ« pĂ«r ndeshjen kundĂ«r Sevillas nĂ« LigĂ«n e EvropĂ«s, pasi avioni nga Italia nuk ishte i autorizuar tĂ« zbarkonte nĂ« SpanjĂ«. MĂ« shumĂ« detaje nga UEFA sĂ« shpejti”, thuhet nĂ« njoftim.

Deri më tani nuk ka të dhëna se kur mund të zhvillohet kjo ndeshje. /Telegrafi/

www.telegrafi.com