Zyrtare: Arbër Zeneli do të operohet, mungon 7-9 muaj

11 Qershor 2019

Arbër Zeneli kishte pësuar një lëndim gjatë ndeshjes së javës së kaluar të Kosovës me Malin e Zi.

Sulmuesi i përfaqësueses sonë kishte braktisur fushën e blertë me dhimbje të madhe në takimin që u mbyll me rezultat të barabartë 1-1.

Lojtari tashmë pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se duhet të operohet se do të mungojë mbi shtatë muaj.

Këtë e ka konfirmuar skuadra franceze, Reims, e cila ka sqaruar gjendjen e lojtarit pas kryerjes së testeve mjekësore.

“Me vendim të konfirmuar nga stafi mjekësor të klubit, Zeneli do ketë një operacion javën e ardhshme. Zeneli vlerësohet se do të mungojë nga 7 deri në 9 muaj”, thuhet në njoftim të skuadrës franceze, Reims.

Lexo po ashtu: Arbër Zeneli flet për lëndimin e pësuar

Ndryshe, 24-vjeçari në sezonin e parë te ekipi i Ligue ka pasur pesë paraqitje dhe ka shënuar një gol. /Telegrafi/

🚑 Coup dur pour le SDR et son milieu Arber Zeneli. Touché lors des #Euro2020Qualifiers face au Monténégro, l’ailier souffre d’une rupture des ligaments croisés du genou. Un verdict confirmé au staff médical rémois. Son indisponibilité est estimée entre 7 et 9 mois #CourageArber pic.twitter.com/6g79X973UB

— Stade de Reims (@StadeDeReims) June 11, 2019

www.telegrafi.com