Zyrtare: Bayer Leverkusen blen për 28 milionë euro mesfushorin Kerem Demirbay

09 Maj 2019

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar blerjen e mesfushorit me origjinë turke Kerem Demirbay.

Aspirinat që po luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve, kanë arritur të ofrojnë një nga mesfushorët më të mirë në Bundesliga.

Blerja e kartonit të 25-vjeçarit nga Hoffenheim i ka kushtuar Leverkusenit plot 28 milionë euro.

‼️ TRANSFER NEWS ‼️

Kerem Demirbay will join us this summer from Hoffenheim with a contract until 2024!

We look forward to welcoming you to Leverkusen, Kerem! pic.twitter.com/8QjoYdsN3G

— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04_en) May 9, 2019

Demirbay ka nënshkruar kontrata që e lidh me klubin nga BayArena për pesë vitet e ardhshme.

Demirbay i ka dy paraqitje dhe një gol të realizuar me Gjermaninë.

See you soon, Kerem! pic.twitter.com/1CC0MjWi11

— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04_en) May 9, 2019

Ai këtë sezon ka realizuar katër gola me fanellën e Hoffenheim në Bundesliga. /Telegrafi/

www.telegrafi.com