Zyrtare: Bayern Munich prezanton Tanguy Kouassin

01 Korrik 2020

Bayern Munich ka zbuluar se e ka kompletuar transferimin e Tanguy Nianzou Kouassi nga Paris Saint-Germain.

Bavarezët e realizuan transferimin e 18-vjeçarit që mund të luajë në të gjitha pozitat e fazës defanzive.

Kouassi është një francez që posedon edhe pasaportë të Bregut të Fildishtë, ndërsa ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Kampionin e Bundesligës.

Lojtari ka thënë se është shumë i lumtur që mund të luajë për një klub si Bayern Munich.

“Jam shumĂ« i lumtur qĂ« mund tĂ« luajĂ« pĂ«r njĂ« klub si Bayern Munich, ËshtĂ« njĂ« klub i madh dhe me njĂ« traditĂ« tĂ« pasur”, ishin fjalĂ«t e tij tĂ« pasura.

Kouassi kishte refuzuar të rinovonte kontratën me PSG-n dhe u pajtuar me kushtet e ofruara nga klubi gjerman. /Telegrafi/

#ServusTanguy 👋

📰 https://t.co/0bQ3sKKVaQ

— FC Bayern English (@FCBayernEN) July 1, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com