Zyrtare: Bayerni siguron shërbimet e Benjamin Pavard

09 Janar 2019

Bayern Munichu ka arritur që të bëjë transferimin e parë të madhe për sezonin e ardhshëm.

Anësori Benjamin Pavard ka nënshkruar dhe është pjesë e klubit gjerman nga 1 korriku i vitit 2019.

Kështu ka konfirmuar në një prononcim për faqen zyrtare të kubit zyrtari i lartë i klubit dhe ish futbollisti i njohur, Hasan Salihamidzic.

Pavard ka nënshkruar për pesë vjet me kampionin rekord gjerman.

“Mund tĂ« konfirmoj se kemi arritur qĂ« tĂ« angazhojmĂ« Benjamin Pavardin nga 1 korriku i vitit 2019. Ai ka nĂ«nshkruar njĂ« kontratĂ« pĂ«r pesĂ« vjeçare”, u shpreh Salihamidzic.

? @Brazzo: "Ich kann vermelden, dass wir Benjamin Pavard ab 1. Juli 2019 fĂŒr uns verpflichten konnten. Er hat einen FĂŒnfjahresvertrag unterschrieben." pic.twitter.com/p8cmy8yqAl

— FC Bayern MĂŒnchen (@FCBayern) January 9, 2019

Kjo është goditja e parë e Bayernit, e mbrojtësi i shumëkërkuar francez më në fund bëhet pjesë e klubit bavarez.

Bayern Munichu është në ndjekje të Dortmundit për kreun e tabelës në Bundesliga. /Telegrafi/

www.telegrafi.com