Zyrtare: Ben Yedder transferohet te Monaco

14 Gusht 2019

Monaco ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit Wissam Ben Yedder nga Sevilla.

Sulmuesi 29-vjeçar ka qenë sensacion i viteve të fundit te Sevilla dhe forma e mirë ka bërë që të jetë shumë i kërkuar në Evropë.

Ben Yedder ka shënuar 70 gola në 169 ndeshje gjatë katër sezoneve dhe ka qenë shumë i lidhur me një kalim te Manchester Unitedi.

Lexo po ashtu: Kush është Ben Yedder, njeriu që e eliminoi i vetëm Unitedin – Vjen nga zona më e rrezikshme e Parisit, i rritur me Riyad Mahrezin dhe karrierën e nisi me futsall

Megjithatë, Monaco ka befasuar të gjithë duke arritur marrëveshje për transferimin e tij në Principatë.

Është vet klubi nga Principata që ka konfirmuar transferimin e Ben Yedder me anë të rrjeteve sociale, duke treguar se ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare.

L’AS Monaco est heureux d’annoncer la signature de @WissBenYedder 🇫🇷 en provenance du FC Séville. L’international français s’engage pour 5⃣ saisons.

📄👉 https://t.co/t4KDqpwio3 pic.twitter.com/WEXMfz8b5M

— AS Monaco 🇲🇨 (@AS_Monaco) August 14, 2019

“AS Monaco është i kënaqur të njoftojë nënshkrimin e Wissam Ben Yedder nga Sevilla FC”.

“Reprezentuesi francez është e angazhuar për pesë sezone”, thuhet në njoftimin e Monacos. /Telegrafi/

📸🤝 pic.twitter.com/ZgyYnljrFd

— AS Monaco 🇲🇨 (@AS_Monaco) August 14, 2019

www.telegrafi.com