Zyrtare: Bonera rikthehet te Milani

09 Korrik 2019

Milani ka publikuar zyrtarisht stafin që do ta ndihmojë Marco Giampaolon në sezonin 2019/20 në Serie A.

Daniele Bonera është rikthyer zyrtarisht te skuadra italiane si asisten i trajnerit të Rossonerëve.

Ish-mbrojtësi u pensionua te Villareali javë më parë, duke u rikthyer kështu te Milanello, aty ku luajti nga viti 2006 deri në vitin 2015, e që ka bërë 201 paraqitje.

Në rolin e ri, 38-vjeçari do të jetë asistent i Giampaolos, për t’ju bashkuar pjesës tjetër të stafit si, Francesco Conti, Salvatore Foti dhe Fabio Micarelli.

Stefano Rapetti do të jetë trajner i fitnesit, Luigi Turci si trajner i portierëve dhe Emiliano Betti si asistent i këtij të fundit. /Telegrafi/

Official Statement: Rossoneri First Team Coaching Staff ➡ https://t.co/yq6Y9pkudV

Comunicato Ufficiale: lo staff tecnico della Prima Squadra maschile ➡ https://t.co/OFgoDj0PVZ pic.twitter.com/IkjdAsRGSk

— AC Milan (@acmilan) July 9, 2019

www.telegrafi.com