Zyrtare: Cesc Fabregas transferohet te Monaco

11 Janar 2019

Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas i është bashkuar skuadrës franceze të Monacos, në një marrëveshje trevjeçare e gjysmë.

Spanjolli 31-vjeçar luajti për herë të fundit me The Blues për FA Cup kundër Nottingham Forestit dhe ishte në lot gjersa e duartrokitën tifozët pas përfundimit të takimit.

Ai u bashkua me Chelsean nga Barcelona në vitin 2014 gjersa ka luajtur 303 herë për Arsenalin në mes të 2003 dhe 2011.

View this post on Instagram

Wow. I’m honoured to announce that I will be starting an exciting journey with this wonderfully historic Club. @asmonaco will be my home for the next 3.5 years and I cannot wait to start this new challenge. #daghemunegu #NowItsTime

A post shared by Cesc FĂ bregas (@cescf4bregas) on Jan 11, 2019 at 10:06am PST

“ËshtĂ« njĂ« kĂ«naqĂ«si e madhe tĂ« bashkohem me Monacon, Ă«shtĂ« njĂ« projekt i ri pĂ«r mua”, tha Fabregas.

“UnĂ« jam kĂ«tu pĂ«r tĂ« ndihmuar ekipin. Jam duke shikuar njĂ« fillim tĂ« ri. UnĂ« jam shumĂ« i emocionuar”, shtoi ai.

Lexo po ashtu: Sarri: Fabregas ka pasur nevojë të largohet

Fabregas fitoi dy tituj të Ligës Premier, dy FA Cup dhe një Carabao Cup në 501 paraqitje në futbollin anglez.

Ndryshe, me Gunners fitoi FA Cup dhe luajti në finalen e vitit 2006 të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës, përpara se të bashkohej me gjigantët katalanas në vitin 2011. /Telegrafi/

www.telegrafi.com