Zyrtare: E kërkuan Bayerni dhe Milani, por Ozan Kabak zgjodhi Schalken

30 Qershor 2019

Schalke ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar Ozan Kabakun nga rivali i Bundesligas, Stuttgart.

Bayern Munichu dhe Milani ishin dy skuadrat më të interesuara për anëtarin turk, mirëpo ky i fundit vendosi të kalojë te skuadra tjetër gjermane.

“Ozan Kabak zgjodhi për t’u bashkuar me ne, përkundër konkurrencës nga një numër i klubeve të tjera”, ka deklaruar drejtori sportiv i Schalkes, Jochen Schneider.

Mbrojtësi 19-vjeçar ka thënë se është shumë i lumtur që ka kaluar te skuadra nga Bundesliga.

“Jam po ashtu i lumtur të jem me ju. Faleminderit për këtë pritje të ngrohtë”, ka shkruar mbrojtësi turk në llogarinë e tij në Twitter. /Telegrafi/

🇹🇷 Schalke 04‘e hoşgeldin @ozankabak4! Bize geldiğin için çok mutluyuz! ⚒️

🇬🇧 Welcome to #S04, Ozan #Kabak! It's great to see you in Royal Blue! 🔵⚪️ pic.twitter.com/P3KfahvxzL

— FC Schalke 04 (@s04_en) June 30, 2019

www.telegrafi.com