Zyrtare: Elvis Rexhbecaj vazhdon kontratën me Wolfsburgun

06 Maj 2019

Mesfushori shqiptari Elvis Rexhbeçaj e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2023 me Wolfsburgun.

Rexhbeçaj qĂ« pritet t’i bashkohet KosovĂ«s Ă«shtĂ« pjesĂ« e klubit qĂ« nga mosha 12 vjeçare.

Ai është ndarë i lumtur me rinovimin dhe këtë e ka shprehur për faqen e klubit.

“I detyrohem gjithçka Wolfsburgut nĂ« aspektin sportiv. KĂ«tu kam pasur mundĂ«sinĂ« tĂ« zhvillohem nĂ« nivele tĂ« larta dhe nĂ« kushtet mĂ« tĂ« mira”.

Elvis #Rexhbecaj bleibt beim VfL – Das Wölfe-EigengewĂ€chs hat einen neuen Vertrag bis 2023 unterschrieben! #immernurdu #VfLWolfsburg ? pic.twitter.com/MjgNByrgYG

— VfL Wolfsburg (@VfL_Wolfsburg) May 6, 2019

“Wolfsburgu prej shumĂ« kohĂ«sh Ă«shtĂ« kthyer nĂ« shtĂ«pi pĂ«r familjen time dhe mua. KĂ«shtu qĂ« ishte e qartĂ« se doja tĂ« zgjasja kontratĂ«n me klubin kĂ«tu dhe tĂ« bĂ«j mĂ« mirĂ«n time”, ka thĂ«nĂ« ai pĂ«r faqen zyrtare tĂ« klubit.

Lexo po ashtu: Leedsi dhe Norwichi pas Elvis Rexhbeqajt

Të kënaqur janë edhe në klub që Rexhbeçaj ka nënshkruar me ta kontratën e re.

#Rexhbecaj ?: „Ich habe dem VfL im sportlichen Bereich alles zu verdanken. Hier konnte ich mich auf hohem Niveau und unter besten Bedingungen entwickeln. Wolfsburg ist fĂŒr meine Familie und mich lĂ€ngst zu unserer Heimat geworden." âžĄïž https://t.co/07K3vGVLWU pic.twitter.com/LLHHbBEPjb

— VfL Wolfsburg (@VfL_Wolfsburg) May 6, 2019

Që nga sezoni 2017/2018 ai është pjesë e ekipit të parë.

Këtë sezon është aktivizuar në 23 ndeshje në Bundesligë ku 12 prej tyre si startues, ku ka shënuare dhe një gol. /Telegrafi/

www.telegrafi.com