Zyrtare: Fabio Grosso bëhet trajner i Brescias

05 NĂ«ntor 2019

Fabio Grosso është konfirmuar si trajneri i ri i Brescia pasi Eugenio Corini u shkarkua në fundjavë, dhe ai tashmë ka filluar stërvitjet.

Fituesi i KupĂ«s sĂ« BotĂ«s do t’i mbushĂ« 42 vite nĂ« kĂ«tĂ« muaj dhe merr pĂ«rsipĂ«r njĂ« skuadĂ«r si Brescia qĂ« Ă«shtĂ« nĂ« zonĂ«n qĂ« dĂ«rgon nga rĂ«nia prej ligĂ«s, pas shtatĂ« humbjeve nĂ« dhjetĂ« ndeshje tĂ« zhvilluara nĂ« kĂ«tĂ« sezon, gjĂ« qĂ« çoi nĂ« shkarkimin e Corini.

Grosso duhej së pari të arrinte në një marrëveshje me Hellas Verona për të ndërprerë kontratën e tij, e cila kishte mbetur në fuqi që nga pushimi i tij më 1 maj.

Fabio Grosso Ăš il nuovo allenatore del Brescia Calcio.
Leggi la news completa sul nostro sito đŸ’»https://t.co/m98cuU9Vri#FORZABRESCIA âšȘïžđŸ””đŸŠ pic.twitter.com/tV8al07EHu

— Brescia Calcio BSFC (@BresciaOfficial) November 5, 2019

“Verona kanĂ« rĂ«nĂ« dakord reciprokisht pĂ«r tĂ« pĂ«rfunduar kontratĂ«n me Fabio Grosso,” shkroi Verona nĂ« njĂ« deklaratĂ« nĂ« faqen e tyre zyrtare.

“Gialloblut i urojnĂ« fatin mĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« tĂ« ardhmen dhe nĂ« karrierĂ«n e tij si trajner”.

Grosso e fillon mandatin e tij me një ndeshje në shtëpi kundër Torinos këtë të shtunë, duke kërkuar fitoren pas tri humbjeve rresht që ka pësuar skuadra.

Në të kaluarën ka drejtuar skuadrat si, grupmoshat e Juventusit, Barin në Serie B dhe më pas Verona në 2018-19, por ai u shkarkua nga Hellas. /Telegrafi/

www.telegrafi.com