Zyrtare: Icardi kompleton përfundimisht transferimin te PSG

31 Maj 2020

Paris Saint-Germain më në fund ka përfunduar nënshkrimin me Mauro Icardin nga Interi për një shifër të raportuar 58 milionë euro.

Njoftimi zyrtar tashmë ka ardhur nga klubi italian dhe ai francez për marrëveshjen për shit-blerjen e Icardit.

“FC Internazionale Milano njofton transferimin e Mauro Icardi nĂ« Paris Saint-Germain FC: sulmuesi, i lindur nĂ« 1993, Ă«shtĂ« zhvendosur pĂ«rgjithmonĂ« nĂ« klubin francez”.

“Klubi falĂ«nderon lojtarin pĂ«r gjashtĂ« sezonet qĂ« kaloi me ne dhe i uron atij mĂ« tĂ« mirĂ«n nĂ« karrierĂ«n e tij tĂ« ardhshme profesionale”, thuhet nĂ« deklaratĂ«n e Interit.

Official: Mauro Icardi’s permanent move to @PSG_English 👉 https://t.co/KLwnxJXO16#FCIM

— Inter (@Inter_en) May 31, 2020

Marrëveshja mes dy skuadrave thuhet se ka ardhur për një shifër prej 50 milionësh plus tetë milionë euro tjera bonuse.

“Paris Saint-Germain Ă«shtĂ« i lumtur tĂ« njoftojĂ« nĂ«nshkrimin e Mauro Icardit nĂ« njĂ« marrĂ«veshje tĂ« pĂ«rhershme, pas huazimit tĂ« sulmuesit nga Interi gjatĂ« sezonit 2019-2020”.

“Reprezentuesi 27-vjeçar nga Argjentina, i cili gjithashtu mban njĂ« pasaportĂ« italiane, ka nĂ«nshkruar njĂ« marrĂ«veshje katĂ«r vjeçare me klubin kryeqytetas deri mĂ« 30 qershor 2024”, thuhet nĂ« njoftimin e PSG-sĂ«.

Ndryshe, 27-vjeçari u bashkua me Interin nga Sampdoria në verën e 2013 për 13 milionë euro dhe vazhdoi të shënojë 124 gola në 219 ndeshje për Nerazzurrët. /Telegrafi/

Mauro Icardi signs Paris Saint-Germain contract until 30 June 2024

Paris Saint-Germain are delighted to announce the signing of Mauro Icardi on a permanent deal, following the striker’s loan from Inter Milan during the 2019-2020 season.https://t.co/fynMzu5Uw6 pic.twitter.com/3M48PSsXHh

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) May 31, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com