Zyrtare/ Ja si do luajë Shqipëria kundër Andorrës! Reja vjen me ndryshime në formacion

14 Nëntor 2019

Shqipëria do të zbresë në fushën e lojës në orën 20:45 në “Elbasan Arena” ku do të ndeshet me Andorrën në sfidën e parafundit të vlefshme për grupin H eliminator të Euro2020. Trajneri Edi Reja, sipas edhe asaj që është bërë e ditur gjatë ditës së sotme nga “Balkanëeb”, ka konfirmuar ndryshimet në formacionin titullar.

Kështu në portë do të jetë Etrit Berisha, ndërsa para tij tre qendërmbrojtësit Gjimshiti, Ismajli dhe Veseli. Në mesfushë në krahun e majtë të do të veprojë Lorenc Trashi, ndërsa Odise Roshi do të mbulojë fashën tjetër. Ndoj dhe Ramdani do jetë diga parambrojtjes ndërsa Memushaj do ketë për detyrë të furnizojë dyshen sulmuese Manaj-Balaj.

Ja dhe formacionet e të dyja ekipeve:

Shqipëria: Berisha, Gjimshiti, Ismajli, Veseli, Trashi, Roshi, Memushaj, Ramadani, Ndoji, Manaj, Balaj.
Trajner: Reja

Andorra: Gomes, Martinez, Vales, Emili Garsia, Klemente, Moreno, Alaez, San Nikolas, Cervos, Kus Rubio, Lovera.
Trajner: Alvarez

Shqip Andorre

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com