Zyrtare: James Rodriguez kalon te Evertoni

07 Shtator 2020

Everton ka njoftuar se ka arritur marrëveshje për kolumbianin James Rodriguez i cili vjen nga Real Madridi.

Los Blancos do të fitojnë 25 milionë euro për mesfushorin sulmues dhe gjithashtu do të kursejë tetë milionë euro nga paga e tij.

Carlo Ancelotti kishte insistuar qĂ« tĂ« arrihet marrĂ«veshje pĂ«r kĂ«tĂ« lojtar, ndĂ«rsa ka qenĂ« ai qĂ« e la bindur kolumbianin qĂ« tĂ« ndĂ«rrojĂ« “Santiago Bernabeu” pĂ«r “Goodison Park”.

? | The name’s James. James Rodriguez… ?

— Everton (@Everton) September 7, 2020

“UnĂ« jam vĂ«rtet, shumĂ« i lumtur qĂ« jam nĂ« kĂ«tĂ« klub tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m, njĂ« klub me kaq shumĂ« histori dhe kĂ«tu me njĂ« menaxher qĂ« mĂ« njeh shumĂ« mirĂ«”.

“UnĂ« po pres me padurim tĂ« arrij gjĂ«ra tĂ« mĂ«dha kĂ«tu – dhe tĂ« fitoj, gjĂ« qĂ« Ă«shtĂ« qĂ«llimi i tĂ« gjithĂ«ve”.

A new stage for a new challenge in my career. Happy, eager to start and full of ambition, dedication and commitment.

Una nueva etapa y un nuevo desafĂ­o en mi carrera. Feliz, con muchas ganas de empezar, lleno de ilusiĂłn y [email protected] ? pic.twitter.com/JmPYoTP4u8

— James Rodríguez (@jamesdrodriguez) September 7, 2020

“UnĂ« kam ardhur kĂ«tu tĂ« pĂ«rpiqem tĂ« pĂ«rmirĂ«sohem, tĂ« bĂ«hem mĂ« i mirĂ«. UnĂ« kam ardhur gjithashtu kĂ«tu pĂ«r tĂ« ndihmuar ekipin pĂ«r tĂ« fituar, pĂ«r tĂ« luajtur njĂ« futboll tĂ« mirĂ« – futboll argĂ«tues”.

?? | It’s official… @jamesdrodriguez is a Blue! ?#AlĂłJames pic.twitter.com/hNDsLvtqtT

— Everton (@Everton) September 7, 2020

“UnĂ« jam i bindur, me Carlo dhe stafin e tij teknik, ne mund tĂ« arrijmĂ« gjĂ«ra tĂ« mĂ«dha dhe njĂ« nga arsyet kryesore [nĂ«nshkrova] ishte prania e Carlo Ancelotti”, ka thĂ«nĂ« James pĂ«r faqen zyrtare tĂ« Everton. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com