Zyrtare/ Jamie Vardy rinovon deri në 2022 me Leicester City

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
9 Gusht 2018 22:08
Sulmuesi do jetë më i paguari në histori

Sulmuesi Jamie Vardy ka firmosur një kontratë të re katër vjeçare me kampionët e vitit 2016 të Premier League-s, Leicester City. Lojtari 31 vjeçar ka shënuar 88 gola me “Dhelprat” që kur ai u transferua në këtë ekip nga Fleetwood Town in 2012. Ndërsa sezonin e shkuar ai realizoi 23 gola në të gjitha kompeticionet.

“Çdo kush e di se si ndihem unë që luaj për këtë klub. Koha ime te Leicester City ka qenë një udhëtim i jashtëzakonshëm. Është një ndjenjë fantastike që e di se edhe për katër vite do të jem një futbollist i Leicester-it”, tha sulmuesi pas firmës në kontratë.

"Sipas “SkySports”, 31 vjeçari do të bëhet futbollisti më pagën më të lartë në histori në klub. Ai rinovoi ndërsa kontrata i përfundonte pas 2 vitesh.

Leicester City ia doli që të mbajë në ekip sulmuesin dhe Harry Maguire, me mbrojtësin që kërkohej me ngulm edhe nga Manchester United. /EDS/

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike