Zyrtare: Julian Brandt te Borussia Dortmund

22 Maj 2019

Borussia Dortmund ka nënshkruar me lojtarin e kombëtares gjermane Julian Brandt nga Bayer 04 Leverkusen.

23-vjeçari ka nënshkruar një kontratë deri më 30 qershor 2024.

” Julian Brandt luan njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ« nĂ« BundesligĂ« dhe nĂ« kombĂ«tare. Ai ka shumĂ« pĂ«rvojĂ«. NĂ« moshĂ«n 23, ai Ă«shtĂ« njĂ« profesionist shumĂ« i madh me potencial tĂ« zhvillimit”.

“Ajo mund tĂ« pĂ«rdoret nĂ« disa pozicione sulmuese dhe do tĂ« pasurojĂ« lojĂ«n tonĂ« me krijimtarinĂ« e tij”, ka thĂ«nĂ« drejtori sportiv i Borussia Dortmundit, Michael Zorc.

Brandt, i lindur në qytetin Hanseatic të Bremenit, bëri debutimin e tij në moshën 17 vjeçare në Bundesligë.

Ai ka luajtur 165 ndeshje në Bayer ku ka shënuar 34 gola  dhe ka dhënë 41 asistime).

Ai i ka zhvilluar 15 ndeshje në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

www.telegrafi.com