Zyrtare: Laurent Koscielny kalon te Bordeaux

06 Gusht 2019

Arsenali dhe Bordeaux kanë arritur marrëveshje për Laurent Koscielnyn, me klubin anglez që do të paguajë rreth 5 milionë euro. 

Mbrojtësi 33 vjeçar është bashkuar me klubin francez dhe i ka mbajtur seancat e patra stëritore.

Ka qenë vetëm francezi që e ka kërkuar largimin, duke mos udhëtuar fare me klubin në SHBA.

Les premières 📸 de @6_LKOSCIELNY à l’entraînement ! pic.twitter.com/M4mM96GSxd

— FC Girondins de Bordeaux (@girondins) August 6, 2019

Lojtari në prezantim kishte një fanellë të Arsenalit, që e zhveshi, për atë të klubit të ri, Bordeaux, ku do ta mbajë numrin gjashtë.

Nouveau joueur, nouveau maillot, retrouvez-le dès maintenant ici ➡ https://t.co/6Jb2BRKbIo pic.twitter.com/eCfsGaSUYS

— FC Girondins de Bordeaux (@girondins) August 6, 2019

“Kemin vendos ta pranojmë ofertën e Bordeaux. Ne e falënderojmë Laurent për kontributin në klubin dhe i urojmë gjitha të mirat”, shkruan Arsenal.

Francezi ka qëndruar në Angli për nëntë vite. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com