Zyrtare: Lille transferon Angel Gomesin nga Unitedi

09 Gusht 2020

Lille ka konfirmuar se ka transferuar Angel Gomesin nga Manchester United si transferim i lirë.

Djajtë e Kuq kishin tentuar të bindin lojtarin që të rinovonte kontratën, mirëpo nuk ishte një dëshirë e tillë.

Lojtari kishte kushtëzuar se dëshironte të luante në skuadrën e parë, por Ole Gunnar Solskjaer nuk e kishte preferuar këtë ide.

Kështu, Gomes vendosi që të kalonte te Lille edhe pse kërkohej nga Chelsea, Atletico Madridi dhe Arsenali.

Lojtari ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me skuadrën franceze, mirëpo që do të jetë në huazim te Boavista për edicionin 2020/21. /Telegrafi/

? We're delighted to officially announce the signing of @England U20 attacking midfielder Angel Gomes in a deal that runs until 2025. Angel will spend the 2020/21 campaign on loan at @boavistaoficial. #NewPlayerDetected #MercatoLOSC pic.twitter.com/5qAhWvgrjj

— LOSC Lille EN (@LOSC_EN) August 9, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan