Zyrtare: Liverpooli transferon Kostas Tsimikas

10 Gusht 2020

Liverpooli ka njoftuar se ka transferuar zyrtarisht Kostas Tsimikas nga Olympiacosi.

The Reds kishin arritur marrëveshja personale me 24-vjeçarin ditë më parë, derisa sot (e hënë) finalizuan edhe akordin me skuadrën greke.

Tsimikas e bëri debutimin te Olympiacosi në dhjetor të vitit 2015, duke treguar formë të lartë e që kjo padyshim se rrëmbeu vëmendjen e Liverpoolit.

Welcome to Liverpool, Kostas Tsimikas! đŸ”Žâœïž

— Liverpool FC (Premier League Champions 🏆) (@LFC) August 10, 2020

“Jam shumĂ« i lumtur dhe shumĂ« krenar qĂ« jam kĂ«tu. PĂ«r mua, Liverpooli Ă«shtĂ« klubi mĂ« i madh nĂ« klub”, ka thĂ«nĂ« mbrojtĂ«si grek.

“Liga kĂ«tu, mĂ« pĂ«lqen shumĂ«. E kam shikuar gjithmonĂ« nĂ« televizor dhe e kam Ă«ndĂ«rruar tĂ« luajĂ« kĂ«tu”, ka shtuar mĂ« tej ai. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com