Zyrtare: Mateu Morey bashkohet me Borussia Dortmund

02 Korrik 2019

Borussia Dortmund ka arritur të bëjë një tjetër marrëveshje me një lojtar të akademisë së Barcelonës, Mateu Morey.

Adoleshenti nuk ka arrit të zgjas kontratën me katalunasit dhe kështu është transfruar në Gjermani, duke nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me klubin e Lucien Favres.

“Borussia Dortmund Ă«shtĂ« njĂ« klub fantastik qĂ« i kushton shumĂ« rĂ«ndĂ«si tĂ« rinjve”, tha Morey pĂ«r ueb-faqen zyrtare tĂ« klubit.

“UnĂ« jam i bindur se me cilĂ«sitĂ« e mia individuale, do tĂ« kem shumĂ« se çfarĂ« t’i ofroj klubit nĂ« vitet qĂ« po vijnĂ«. Dua tĂ« integrohem shpejt, tĂ« mbĂ«shtes ekipin tim dhe, mbi tĂ« gjitha, tĂ« mĂ«soj gjuhĂ«n. Pasi ta mĂ«soi kĂ«tĂ« tĂ« fundit me siguri se do tĂ« bĂ«het gjithçka mĂ« e lehtĂ«!”, shtoi ai.

Morey ishte një nga lojtarët kryesorë të Spanjës kur fituan Kampionatin Evropian për grup moshat deri 17-vjet në vitin 2017, gjithashtu luajtën në Kupën e Botës nën moshën 17-vjeç po atë vit. /Telegrafi/

Welcome my bro to this amazing family. We have had unbelievable memories together and I hope to live more and better in the future!?❀ @BVB @mateujaume2 pic.twitter.com/hH1af0rBP4

— Sergio GĂłmez (@sergiogm_10) July 1, 2019

www.telegrafi.com