Zyrtare: Perisic huazohet te Bayerni

13 Gusht 2019

Bayern Munich e ka huazuar për një vit edhe zyrtarisht Ivan Perisicin.

Ishte raportuar se bavarezët kanë paguar pesë milionë euro me mundësi për ta blerë për rreth njëzet milionë sosh në fund të këtij sezoni.

“Ivan do tĂ« na ndihmojĂ« qĂ« nga fillimi me pĂ«rvojĂ«n qĂ« ka nĂ« nivele tĂ« lartĂ« ndĂ«rkombĂ«tare”, tha drejtori sportiv Hasan Salihamidzic.

â„č @Brazzo: "Ivan has many years of international experience at the highest level under his belt and he can help us with this. He is technically gifted and versatile in attack." #ServusIvan #MiaSanMia pic.twitter.com/pFzjShPxaV

— FC Bayern English (@FCBayernEN) August 13, 2019

“Ai ka teknikĂ« tĂ« mirĂ« dhe Ă«shtĂ« fleksibĂ«l nĂ« sulm. Jam i sigurt qĂ« Ivani do tĂ« pĂ«rshtatet shpejt pasi e njeh Niko Kovacin dhe BundesligĂ«n”, pohoi boshnjaku.

“Jam shumĂ« i lumtur qĂ« jam kthyer nĂ« Gjermani. FC Bayern Ă«shtĂ« njĂ« nga klubet mĂ« tĂ« mĂ«dha nĂ« EvropĂ« “, tha Perisic pĂ«r ueb-faqen zyrtare tĂ« klubit.

Ndryshe, kroati më parë ka luajtur për VfL Wolfsburgun dhe Borussia Dortmundit para transferimit në Inter për 19 milionë euro në vitin 2015. /Telegrafi/

đŸ—Łïž "I promise to give my best every day" đŸ’Ș #ServusIvan #packmas pic.twitter.com/rAjtQmz2KM

— FC Bayern English (@FCBayernEN) August 13, 2019

www.telegrafi.com