Zyrtare: Roma mbyll dy marrëveshje brenda ditës, Mancini e Veretout përfundimisht bëhen romak

28 Shkurt 2020

Roma ka njoftuar zyrtarisht se ka nënshkruar me Gianluca Mancinin dhe Jordan Veretoutin, që ishin si huazim me të drejt blerje.

Të dy lojtarët erdhën në verën e kaluar me detyrim blerje për klubin romak.

Mancini kaloi nga Atalanta si huazim për 2 milionë euro, me detyrim blerje për 13 milionë euro dhe 8 milionë euro të tjera në shpërblime. Çmimi total i tij do të jetë 23 milionë euro.

Veretout ndërkohë mbërriti nga Fiorentina dhe Roma nënshkruan me të për huazim në vlerë 1 milion euro. Klubi ka paguar 16 milionë euro, ndërsa 2 milionë euro të tjera janë të vendosura si bonuse.

Të dy lojtarët janë kthyer në titullar për Romën nën drejtimin e trajnerit Paulo Fonseca këtë sezon.

Mancini ka bërë 31 paraqitje në të gjitha garat, ndërsa Veretout ka luajtur 33 herë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com