Zyrtare: Shtyhen ndeshjet Man City-Real Madrid dhe Juventus-Lyon  

12 Mars 2020

Ndeshjet e Ligës së Kampionëve Juventus-Olympique Lyonnais dhe Manchester City-Real Madrid janë shtyrë, pasi skuadrat janë në karantinë për shkak të përhapjes së madhe të pandemisë Coronavirus.

UEFA ka njoftuar në pasditen e sotme (e enjte) se ka marrë vendim për anulimin e dy ndeshjeve të Ligës së Kampionëve.

E gjithë kjo vjen pas përhapjes së frikshme të pandemisë Coronavirus dhe në vazhdën e pezullimit të shumë kampionateve, tani radha i vjen edhe ndeshjeve në Ligën e Kampionëve.

Lexo po ashtu: UEFA drejt ndërprerjes së Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës, rrezikon edhe shtyrja e Kampionatit Evropian

Njoftimi i UEFA-s

Pas karantinĂ«s sĂ« imponuar pĂ«r lojtarĂ«t e Juventusit dhe Real Madridit, ndeshjet e mĂ«poshtme tĂ« UEFA LigĂ«s sĂ« KampionĂ«ve nuk do tĂ« zhvillohen siç Ă«shtĂ« planifikuar”.

Manchester City FC – Real Madrid CF, 17 mars, 21: 00

Juventus – Olympique Lyonnais, 17 mars, 21: 00

Vendimet e mëtejshme për dy ndeshjet do të komunikohen në kohën e duhur

Following the quarantine imposed on players of Juventus and Real Madrid, the following #UCL matches will not take place as scheduled.

đŸŽó §ó ąó „ó źó §ó ż Manchester City – Real Madrid đŸ‡Ș🇾
🇼đŸ‡č Juventus – Olympique Lyonnais đŸ‡«đŸ‡·

Further decisions on the matches will be communicated in due course.

— UEFA (@UEFA) March 12, 2020

Mbetet pĂ«r tu parĂ« se çfarĂ« do tĂ« ndodhĂ« me udhĂ«timin e propozuar tĂ« Napolit nĂ« Barcelona, ​​ndĂ«rsa nĂ« LigĂ«n e EvropĂ«s janĂ« shtyrĂ« ndeshjet Sevilla-Roma dhe Inter-Getafe.

UEFA pritet të pezullojë të gjithë turneun pas samitit të së martës, ndërsa shumica e ndeshjeve të Ligës së Evropës pritet të zhvillohen normalisht sot. /Telegrafi/

CLUB STATEMENT https://t.co/65muifR2qT

— Manchester City (@ManCity) March 12, 2020

www.telegrafi.com