Zyrtare: Skriniar vazhdon kontratën me Interin

16 Maj 2019

Milan Skriniar ka nënshkruar zyrtarisht një kontratë të re me Interin, duke e lidhur atë me klubin deri në vitin 2023.

Skriniar kishte qenë i lidhur me skuadrat e Manchester Cityt dhe Barcelonës, por një rinovim ka qenë duke u biseduar muajve të fundit.

“SĂ« bashku. Sepse sĂ« bashku jemi mĂ« tĂ« fortĂ«”, shkruan nĂ« njoftimin e klubit italian.

? | ANNUNCIO

✍ Ha firmato!  
??2ïžâƒŁ0ïžâƒŁ2ïžâƒŁ3ïžâƒŁ
???⚫??
Milan #Skriniar  ??

I dettagli ?https://t.co/N6TqTgZPO3 pic.twitter.com/hrqarhje8N

— Inter (@Inter) May 16, 2019

“Milan Skriniar dhe Inter kanĂ« tĂ« njĂ«jtat synime. Dhe kjo Ă«shtĂ« arsyeja pse FC Internazionale Milano ka zgjatur kontratĂ«n mbrojtĂ«se tĂ« sllovakut deri mĂ« 30 qershor 2023”.

“Skriniar arriti tek Nerazzurri nĂ« verĂ«n e vitit 2017, ai veshi fanellĂ«n tonĂ« dhe kurrĂ« nuk e ka hequr atĂ« qĂ« nga ajo kohĂ«. Sezoni i tij i parĂ« ishte fantastik: ai luajti çdo minutĂ« tĂ« tĂ« gjitha 38 ndeshjeve nĂ« ligĂ« dhe shĂ«nuar katĂ«r gola”, shkruan ndĂ«r tĂ« tjerash nĂ« ueb-faqen zyrtare tĂ« klubit.

Lexo po ashtu: Formacioni me lojtarĂ«t mĂ« tĂ« shtrenjtĂ« nĂ« Serie A – Nga Donnarumma te Koulibaly, Ronaldo e Icardi

Kujtojmë se mbrojtësi ka arritur në qytetin e Milanos nga skuadra e Sampdorias për një marrëveshje 28 milionë eurove.

Ndryshe, 24-vjeçari deri më tani ka luajtur 84 herë për Interin dhe në total ka realizuar katër gola. /Telegrafi/

www.telegrafi.com