Zyrtare: Villareali transferon Takefusa Kubon

10 Gusht 2020

Villareali ka konfirmuar se ka transferuar në formë huazimi Takefusa Kubon nga Real Madridi.

Skuadra spanjolle arriti marrëveshje me Los Blancos për të huazuar mesfushorin japonez për një edicion.

Ishte e ditur se Kubo nuk do të mund të luajë edhe për ca kohë në skuadrën e parë të Real Madridin, andaj këta të fundit e huazuan te rivali nga La Liga.

#Villarreal and @realmadriden have reached an agreement 🤝 for the loan of Takefusa Kubo.

Welcome to Villarreal, Take! 💛👏

久保建英選手ようこそビジャレアルへ!#WelcomeKubo

👉https://t.co/zTNRQJQn61 pic.twitter.com/hSRpG0guw2

— Villarreal CF English (@Eng_Villarreal) August 10, 2020

Mesfushori i talentuar ishte në edicioni që lamë pas në huazim te Mallorca, aty ku tregoi një formë fantastike.

Nga loja e tij, Villareali u bind se duhej huazuar Kubon për edicionin 2020/21 dhe kjo i shkon në favor Realit pasi lojtari do të ketë më shumë përvojë në ligën spanjolle.

Kujtojmë se 19-vjeçari kishte refuzuar të vazhdonte kontratën me Barcelonën, duke pranuar që t’i bashkohej skuadrës nga qyteti i Madridit. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com