Zyrtare: Villas-Boas merr drejtimin e Marseilles

28 Maj 2019

Marseille kishte marr vendim që ta largonte Rudi Garcian, ndërsa sot në vend të tij është emëruar Andre Villas-Boas.

Ish trajneri i Portos dhe Chelseat ka nënshkruar kontratë për dy vite me klubin francez.

Drejtuesit e Marseille besojnë se me Villas-Boas skuadra do të rikthehet në Ligën e Kampionëve, pse jo të luftojë për titullin kampion.

Kjo pasi klubi pritet që të bëjë përforcime të mëdha.

Portugezi Villas-Boas edhe pse është vetëm 41-vjeç ka një karrierë të pasur si trajner pasi që nga viti 2009 ka drejtuar me radhë Academica Coimbran dhe Porton në Portugali.

Bienvenue à notre nouvel entraîneur, André Villas-Boas ?⚪️ #WelcomeAVB #OMnation pic.twitter.com/eOnS6WFGF6

— Olympique de Marseille (@OM_Officiel) May 28, 2019

Në Angli ka drejtuar  Chelsean dhe Tottenham, ndërsa në Rusi ka qenë pjesë e  Zenitit.

Së fundmi ka qenë trajner i Shanghai SIPG në Kinë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com