Zyrtare: Zaniolo rinovon kontratën me Romën

14 Gusht 2019

Roma ka njoftuar se Nicolo Zaniolo ka zgjatur kontratën e tij deri në qershor të vitit 2024.  

Raportohet se paga e tij është rritur nga 700,000 mijë euro në 2.5 milionë euro në vit, duke përfshirë edhe bonuset.

“Ishte e lehtë për mua të zgjidhja Romën dhe ishte më e lehtë sot pas një sezoni që më lejoi të dashurohem me këtë fanellë dhe këtë qytet”.

"A year ago it was an easy decision to choose Roma, and today it is even easier. I would like to thank the club for giving me the opportunity to tie myself even closer to these colours – it is exactly what I wanted.”

– Nicolo Zaniolo pic.twitter.com/G8pvS07P8z

— AS Roma English (@ASRomaEN) August 14, 2019

“Unë do të doja të falënderoja klubin për mundësinë që më është dhënë të lidhem edhe më shumë me këto ngjyra. Ishte ajo që kam dashur”, ka thënë Zaniolo pas rinovimit.

Zgjatja e kontratës së Zaniolos hedh poshtë zërat për kalimin e tij te Juventus.

Signed on the dotted line… ⚡️📑⚡️

Nicolo Zaniolo has agreed a new five-year contract with #ASRoma! 🤝🐺✍️

— AS Roma English (@ASRomaEN) August 14, 2019

Lojtari kontribuoi me gjashtë gola dhe dy asistime në 36 ndeshje. /Telegrafi/

www.telegrafi.com