Zyrtarizimi, Kryqi i Kuq në Superiore dhe te kombëtaret

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Janar 2018 10:50
Palët firmosën sot kontratën e bashkëpunimit

Federata Shqiptare e Futbollit ka nënshkruar një marrëveshje me Kryqin e Kuq Shqiptar. Gjithçka është zyrtarizuar ditën e sotme, kur presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka qenë i pranishëm në selinë  Kryqit të kuq dhe ka nënshkruar së bashku me presidentin e kësaj shoqate, z. Ylli Alushi.

Marrëveshja konsiston në bashkëpunimin në fushën e dhënies së ndihmës së parë në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por jo vetëm. Edhe në ndeshjet e Kombëtareve, meshkuj dhe femra, vullnetarët e Kryqit të Kuq Shqiptar do të japin ndihmën e parë, duke sjellë më shumë siguri në terrenet tona sportive gjatë zhvillimit të ndeshjeve. /EDS 

 

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike